همه چیز را نمی توان در کلاس های درس آموخت. این دانشجویان بین المللی آموخته های خود را درباره ایالات متحده به اشتراک می گذارند.

صرفنظر از این که شما  تا چه اندازه خود را برای تحصیل در ایالات متحده آماده کرده باشید، بعضی چیزها درباره دانشگاه ها و فرهنگ آمریکا شما را شگفت زده خواهند کرد. هشت دانشجوی بین المللی یافته های خود را به اشتراک می گذارند.

اومیرا چوکی هوارا از پرو (عکس از وزات امور خارجه) 

اومیرا چوکی هوارا از پرو

مدارس پرو، انگلیسی خیلی تخصصی تدریس می کنند، و شما زبان محاوره ای را با تماشای فیلم ها و سریال های تلویزیونی یاد می گیرید. ولی وقتی به اینجا می آیید، کلماتی مانند “kitty-corner “* می شنوید که پیش از آن هرگز به گوشتان نخورده بود، دوستم گفت: “قرارمان ساختمان kitty-corner نزدیک خوابگاه من.” از او پرسیدم: “آیا رستورانی به نام هست؟”

kitty-corner*  یعنی وقتی چیزی در زاویه مورب روبروی چیز دیگری قرار داشته باشد.

پاتریک وانگ از چین (عکس از وزات امور خارجه) 

پاتریک وانگ از چین

در چین، وقتی یک نفر به اعضای یک گروه معرفی می شود، به جای دست دادن با آنها همانطور که در ایالات متحده رایج است، برای آنها دست تکان می دهد. شما وقتی به کسی نزدیکتر می شوید، آنوقت ممکن است با او دست بدهید. ولی ما با مشت زدن به یکدیگر سلام و خداحافظی نمی کنیم.

یونس تان از مالزی (عکس از وزات امور خارجه) 

یونس تان از مالزی

در دانشگاه های ایالات متحده دانشجویان به گفتگوهای گروهی تشویق می شوند، و شما باید در کلاس صحبت  کنید. در مالزی، محیط بیشتر محیط سخنرانی است. در ایالات متحده بحث گروهی در نمرۀ شما تأثیر دارد.

(عکس اهدایی ازفیلیپ یوشیدا) 

فیلیپ اگیودتی یوشیدا از برزیل

 

بر اساس فیلم ها و سریال های تلویزیونی که دیده بودم، فکر می کردم اکثر آمریکایی ها سفیدپوست هستند. ولی وقتی به اینجا آمدم، دیدم که جمعیت ایالات متحده به همان گوناگونی جمعیت برزیل است. آمریکایی ها از تبارها و پیشینه های مختلف هستند.

ژان- لوئی اِنتانگ از کامرون

ژان- لوئی اِنتانگ از کامرون

من مشغول یک مکالمۀ شخصی با مشاورم در خوابگاه دانشگاه بودم. من مرتب برای نزدیکتر شدن به او به جلو گام بر می داشتم و او یک گام به عقب می رفت. از او پرسیدم، “از صحبت با من ناراحتید؟” او گفت: “نه، مسئله مربوط به فضای شخصی است. من باید فاصله ای را بین خودم و شما حفظ کنم.” این یک مسئله فرهنگی است.”

(عکس اهدایی از تیاگو سرا)

تیاگو سرا از برزیل

من این تصور می کردم مردم پس از گذراندن پنج سال در ایالات متحده به انگلیسی تسلط کامل پیدا می کنند. حالا، احساس می کنم دانشجویان بین المللی که اغلب وقت خود را در آزمایشگاه می گذرانند، باید به فکر معاشرت هم باشند، چون در غیر اینصورت مهارتشان در زبان در همان حدی که بود می ماند و یا خیلی آهسته بهتر می شود. و اگر کسی در پی این کار باشد فرصتهای معاشرت زیادند.  تعداد انجمن های دانشجویی و مقاصدی که دارند بسیار گوناگون است.

(عکس اهدایی ازنودیرجون سیدیکوف) 

نودیرجون سیدیکوف از اوزبکستان

پدر و مادرها در آمریکا انتظار دارند که فرزندانشان پس از فراغت از تحصیل خانه را ترک و زندگی خود را آغاز کنند. در فرهنگ من، انتظار می رود که دست کم یکی از فرزندان برای مواظبت از پدر و مادر با آنها زندگی کند.

همچنین، در ایالات متحده مردم همیشه یک برنامه در سر دارند- چه یک برنامه درسی باشد و چه برنامه پرداخت.

(عکس اهدایی از دانیل ریبیرو) 

دانیل ریبیرو سیلوا از برزیل

فرض من بر این بود که  آمریکایی ها همیشه در حال مجادله هستند و دائم علیه یکدیگر به دادگاه شکایت می کنند. این یک تصور بسیار رایج در برزیل است، ولی خوشحالم که می بینم که واقعیت ندارد.

می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید؟

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در ایالات متحده، از تارنمای CampusUSA و EducationUSA دیدن کنید.

در چهارشنبه، 29 اکتبر، می توانید در گپ اینترنتی آموزش تعاملی دریالات متحده: در عقاید خود کاوش کنید، شرکت جویید.